Nullo modo, seznamte se.

Vše začalo na osmiletém gymnáziu Buďánka - dnes MENSA gymnázium, o.p.s. roku 2008. Skupinka pár studentů a studentek se pod vedním tělocvikáře začali scházet na pravidelné volejbalové tréninky. Zúčastnili jsme se pár studentských turnajů s velkým úspěchem. Slovo dalo slovo a v roce 2009 jsme se přihlásili poprvé do AVL. Věkový průměr týmu byl tehdy 15 let!

Tým nezůstal jen u studentů a učitelů. Na pravidelné tréninky začali docházet i přátelé a volejbaloví nadšenci. Tým se začal rozrůstat a našel útočiště v domácím baru Tečka. V dobách největšího rozmachu nás bylo kolem 20 aktivně hrajících. Letos jsme oslavili 5 let od vzniku týmu a můžeme se pyšnit přátelským kolektivem s chutí sportovat a soutěžit. Z hráčů a hráček, kteří byli u zrodu týmu, stále aktivně hraje 5 členů - David Zábranský, Adam Zábranský, David Košut, Matěj Soukup a Martin Kalivoda.

Jednou z kuriozit je původ některých našich bývalých členů! Za náš tým hráli a trénovali: Číňan, Argentinec, Američan, Moldavanka, Slovák a samozřejmě Češi. Účastníme se nejen AVL, ale i beach turnaje ve Španělsku, antukového turnaje Rokytnici nad Jizerou a máme v merku letos i jiné turnaje na Moravě nebo Hradci Králové. Volejbalových přátel po republice i světě je hodně. Nestavíte se někdy na trénink?

Comments are closed.