Kde ?

Jezdíme do španělského městečka Roses, které se nachází na známém pobřeží Costa Brava kousek od francouzských hranic. Kromě zmíněného beach volejbalu se zde dá dělat mnoho různých aktivit přímo v městě nebo i v jeho blízkém okolí. Přímo v Roses se můžete projít do místního přístavu, bývalou rozhlednu a vojenskou základnu Castell de la Trinitat, nebo si koupit výlet místním vláčkem Roses Expres, který nabízí 1h, 2h nebo 3h variantu projíždky, která vás vyveze na kopec Puig Rom, odkud budete mít krásný výhled na celé městečko včetně moře a krásné přírody.

Sportovně zaměření jedinci můžou využít možnost několika minigolfových areálů, kde si vyzkoušejí a s ostatními porovnají své dovednosti. Pro odvážnější a příznivce adrenalinu je zde okruh pro motokáry a obrovkský aquapark, ve kterém najdete například atrakci Kamikaze, kde zažijete několika metrový volný pád.

Stojí za to během pobytu uskutečnit i pár výletů do blízkého okolí. Hned vedle se nachází městečko Empuriabrava, ve kterém si můžete půjčit lodičku a projet se zdejšími "Benátkami". Hlavní doprava v městě funguje totiž na vodě v jednotlivých kanálech. O kousek dále je Figueres, kde je kromě světoznámého Muzea Salvadora Dalí muzeum hraček, kde najdete přes 4000 exponátů, figurek, hraček a všech možných věcí s tím souvisejících, které jsou dokonce chronologicky seřazeny. Pár hodin dále se pak lze podívat i do Barcelony. Pokud byste měli zájem o nějaký výlet nejen na souši, tak můžete zde využít velký sortiment výletů lodí.

Podrobnější přehled všech výletů a aktivit najdete na naší webové stránce fajnroses.cz.