Turnaje

Porovnejte síly v místních turnajích se Španěly a dalšími volejbalisty i amatéry, kteří zde tráví dovolenou.

V Roses pořádají turnaje dvě na sobě nezávislé organizace a jsou mezi nimi velké rozdíly. Hrají se vždy v sobotu s tím, že se střídají na přeskáčku.

První druh turnaje se hraje formou 3 na 3. Startovné se většinou pohybuje okolo 10 eur za osobu s tím, že každý dostane tílko s motivy turnaje a po celou dobu máte k dispozici chlazenou neperlivou vodu jako občerstvení. Hraje se zde ve dvou úrovních:

Začátečníci:
V této úrovni neplatí základní beachvolejbalová pravidla, takže zde můžete hrát například prsty přes. Najdete tu i poměrně neobvyklé čistě ženské týmy. Do této úrovně se většinou hlasí lidé, kteří hrají beach volejbal čistě pro zábavu a chtějí si zahrát i proti cizím lidem, o sporné balony se zde ale nepohádáte.

Mírně pokročilí:
Zde už hrají většinou hráči, kteří mají více zkušeností s volejbalem nebo beachvolejbalem. Prsty přes zahrát nikdy nemůžete. Tady se už setkáte se soupeři, kterým hodně záleží na výsledku a jsou velmi soutěživí. Mezi nejlepší zde většinou vždy patří ty samé týmy, které se účastní každého turnaje už řady let, ale neporazitelné také nejsou :). Pokud hrajete volejbal nějakou delší dobu, tak určitě neváhejte a zvolte tuto úroveň. Možná sice nevyhrajete, ale zkušenost i samotná hra bude dobrá.

Druhý typ turnaje zaštiťuje volejbalová organizace ABBA, a soutěží se v pěti kategoriích - 2x2 muži, 2x2 ženy, 2x2 mixy, 4x4 začátečníci a 4x4 pokročilí.

Pravidla čtyřher jsou stejná jako v šestkovém volejbale, kdy můžete přijímat a hrát přes síť prsty. Blok se tu oproti beachi nepočítá jako úder, takže můžete hrát ještě třikrát. Je to poměrně netradiční, ale zase zábavný způsob hry.